انتخاب صفحه

ثبت برند (علامت تجاری) در روسیه توسط راه روسیه

 

پروسه نسبتا آسان است. راه روسیه RussWay، به عنوان تخصصی ترین مرکز مشاوره ایرانیان در روسیه، صفر تا صد کار ثبت برند در روسیه را انجام می‌دهد. برای ثبت برند (نام یا نشان تجاری) در روسیه و اطلاعات درباره هزینه ثبت برند در روسیه، با راه روسیه تماس بگیرید.

با ثبت برند در روسیه، مالکیت استفاده از نام تجاری خود در روسیه را در انحصار گرفته و از هرگونه سوء استفاده از اعتبار خود توسط افراد سودجو جلوگیری کنید. پس از ثبت برند در روسیه، مالک برند می‌تواند با اطمینان خاطر به کشور روسیه صادرات داشته باشد و اگر افراد دیگر از اعتبار شما سوء استفاده کنند، قانون از شما دفاع خواهد کرد.

بر طبق قوانین کشور روسیه مد نظر متقاضی ثبت علامت تجاری باید شخصا و یا توسط وکیل به صورت حضوری اقدام به گذراندن مراحل قانونی ثبت نماید. اما از آنجا که مراجعه حضوری برای تولیدکنندگان امری سخت بوده و اعتماد به نمایندگان خارجی نیز امری نادرست است، مراجعه به کارگزاری مجرب و ایرانی می تواند بهترین گزینه برای ثبت برند در کشور روسیه باشد. در این راستا راه روسیه ( RussWay ) به عنوان کارگزار خدمات ثبت برند توسط وکلای کارآزموده و مجرب، قادر است تمامی مراحل ثبت برند در کشور روسیهثبت علامت تجاری در روسیه) را بر عهده بگیرد.

پرسش و پاسخ

 

۱) ثبت برند (نام تجاری) در روسیه چقدر زمان می‌برد؟
در صورت ثبت عادی حدود ۱۲ ماه. در صورت ثبت فوری، و با پرداخت هزینه بیشتر، حدود ۶ ماه.

۲) آیا شخص (شخصیت حقیقی) هم می‌تواند در روسیه برند ثبت کند؟
خیر. فقط شخص حقوقی (شرکت) می‌تواند در روسیه برند ثبت کند.

۳) آیا شرکت خارجی هم می‌تواند در روسیه برند ثبت کند؟
بله، شرکت‌های خارجی، از جمله شرکت‌های ایرانی، می‌توانند در روسیه برند ثبت کنند.

۴) ثبت برند در روسیه چند سال اعتبار دارد؟
ثبت برند در روسیه ۱۰ سال اعتبار دارد و بعد از ۱۰ سال می‌تواند آن را دوباره تمدید کرد.

۵) آیا می‌توان قابل ثبت بودن یک برند خاص را استعلام کرد؟ به عبارت دیگر، چک کنیم که آیا برند قبلا ثبت شده یا نه؟
بله، به ۲ طریق می‌توان چک کرد که یک برند خاص قبلا ثبت شده است یا نه: ۱) به صورت رایگان: عیب این روش این است که کامل و به‌روز نیست. ۲) استعلام رسمی: در صورت عادی ۷ روز و در حالت فوری ۳ روز زمان می‌برد و به قطع می‌توان گفت برند قابل ثبت است یا نه.

۶) آیا نام شرکت ثبت شده در روسیه، به عنوان یک برند قابل استفاده است؟
نام شرکت در روسیه منحصر به فرد نیست. نام شرکت می‌تواند تکراری باشد. مثلا یک نفر می‌تواند ۱۰ شرکت به یک اسم ثبت کند یا چند صد شرکت به یک اسم وجود داشته باشد. این برند است که در طبقه بندی کالایی یا خدماتی خاص، منحصر به فرد است.

۷) منظور از طبقه بندی برند چیست؟
هر برندی، در یک یا چند طبقه بندی موضوعی ثبت می‌شود. مثلا برند «پژو» توسط یک شرکت در طبقه خودرو ثبت شده است، اما شاید شرکت دیگری بتواند برند «پژو» را در طبقه محصولات خوراکی ثبت کند و مثلا ماکارونی «پژو» را به صورت قانونی وارد بازار کند. طبقه بندی «نیس» (Nice Classification) که در روسیه هم استفاده می‌شود، ۴۵ طبقه دارد. طبقه ۱ تا ۳۴ مربوط به کالا است و طبقه ۳۵ تا ۴۵ مربوطه به خدمات. ثبت کننده کالا می‌تواند برند مورد نظر خود را در یک یا چند (و حتی همه طبقه‌ها) ثبت کند.

۸) آیا پس از ثبت یک برند در یک یا چند طبقه خاص، می‌تواند طبقه جدید را به همان برند اضافه کرد؟
بله، اما پروسه کاملا جدید و مجزا و مانند ثبت یک برند جدید است.

۹) چند نوع برند وجود دارد؟
در روسیه ۳ نوع برند وجود دارد: ۱) کلمه (حروف) ۲) تصویر(لوگو) ۳) کلمه – تصویر (ترکیبی)

۱۰) چه فاکتورهایی در هزینه ثبت برند در روسیه موثر است؟
۱) نوع برند (کلمه، تصویر، کلمه-تصویر) ۲) تعداد طبقه کالا/خدمات (موضوع برند) طبق طبقه بندی «نیس» (Nice Classification) ۳) انجام یا عدم انجام استعلام اولیه قابل ثبت بودن برند ۴) عادی یا فوری بودن پروسه ثبت (۱۲ ماه یا ۶ ماه)

۱۱) ثبت برند در روسیه طبق چه معاهده بین المللی انجام می‌شود؟
معاهده مادرید

 

لینک های مرتبط :

ثبت شرکت در روسیه 

error: