انتخاب صفحه

 

ثبت شرکت در روسیه، ویزای کار روسیه، جواز کار و اقامت روسیه

 

در کوتاهترین زمان، کمترین هزینه

 

ثبت شرکت بدون نیاز به سفر به روسیه، 

راه روسیه شرکت شما را بدون حضور شما به ثبت میرساند. 

 

ثبت شرکت در روسیه را به ما بسپارید و با خیال راحت تجارت کنید.

ما کلیه مراحل ثبت شرکت در روسیه را از صفر تا صد انجام میدهیم و شرکت آماده به شما تحویل میدهیم.

راه روسیه با تجربه ترین و مجرب ترین مرکز ثبت شرکت در فدراسیون روسیه میباشد. ثبت شرکت در هر کجای دنیا نیازمند آشنایی به قوانین محل تاسیس و آنالیز و بررسی قوانین کار و تجارت بین کشورهای مختلف را دارد.

بسیاری از موارد حقوقی و قوانین کوچک و بزرگ وجود دارد که در صورت عدم شناخت و عدم آگاهی کارگزار ثبت شرکت شما نسبت به آنها، مشکلات فراوانی را برای شما به وجود خواهد آورد. 

راه روسیه برخلاف دیگر شرکت های ایرانی که صرفا در مسکو اقدام به تبلیغات گسترده برای ثبت شرکت مینمایند و از عدم آگاهی بعضی از عزیزان سودهای چند برابری را به جیب زده اند، آمادگی کامل دارد تا در تمام نقاط کشور روسیه نه تنها در خصوص ثبت شرکت، بلکه تمامی سرویس ها و امور مرتبط با فدراسیون روسیه را برای شما عزیزان به انجام رساند.

توجه داشته باشید روسیه تنها شهر مسکو نیست و فرصت های بی نظیری در دیگر شهرهای روسیه برای کسب و کار و سرمایه گذاری فراهم میباشد.

دفاتر راه روسیه RussWay در مسکو، آستراخان و تهران آماده مشاوره و اطلاع رسانی به شما عزیزان بوده و با اشراف کامل به مسائل مرتبط با کشور روسیه و دارا بودن شبکه وسیع ارتباطات همواره پشتیبان شما هموطنان عزیز میباشد.

در وقت، انرژی و زمان خود صرفه جویی کرده، امور مرتبط به روسیه را از ( راه روسیه ) بخواهید.

 

– انواع ثبت شرکت در روسیه

– مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت شرکت

– مراحل انجام کار

– انواع سیستم مالیاتی در روسیه

– سئوالات متداول

– اطلاعات ثبت برند در روسیه 

 

 

 

انواع شرکت در روسیه

 

به طور کلی 5 نوع شرکت در روسیه وجود دارد.

 

شركت با مسوليت محدود و به نام كوتاه روسي OOO

از پرطرفدارترين نوع شركت ها میباشد و با سرمايه اوليه ١٠ هزار روبل ميتوانيد تاسيس نماييد، در اين نوع شركت تا تعداد ٥٠ نفر سهامدار ميتواند سهيم باشند و طبق قوانين جديد مديرعامل هم ميتواند بيشتر از يك نفر باشد، مدت زمان ثبت يك هفته طول میکشد.

شركت سهامي خاص با نام كوتاه روسي AO

سرمايه اوليه ١٠ هزار روبل و تعداد سهامدار محدوديت ندارد و حدود سه هفته برای ثبت طول ميكشد.

شركت سهامي عام با نام كوتاه ПАО

سرمايه اوليه ١٠٠ هزار روبل تعداد سهامداران نامحدود و مدت زمان ثبت ٤ ماه طول میکشد.

شركت شخصي به نام كوتاه روسي ИП

اين نوع شركت نياز به سرمايه اوليه نداشته و يك تبعه روس و يا شخصي كه اقامت دائم ( ويدناژيتلستوا) دارد ميتواند خيلي سريع اين نوع شركت را با ارايه شماره مالياتي خود و پاسپورت به ثبت برساند.

 

ثبت شرکت در روسیه

با توجه به روابط تجاری بسيار خوب فی مابين ايران و روسيه بسياری از تاجران ايرانی در سال هاي اخير به فكر ثبت شركت كاملا روسي در خاك روسيه افتاده اند.

البته این امر براي افرادی كه واقعا نيت تجارت دارند مفید میباشد زیرا تأسيس شركت به تنهايي كافي نبوده  و مهمتر از تأسيس شركت نگهداري آن طبق قانون روسیه اسن که بسیار مهم میباشد تا دچار مشكل با اداره ماليات و بیمه نشويد لذا قبل از تأسيس شركت حتما مطالب را مطالعه نماييد و اگر هدف شما از تاسيس شركت بيزنس هست به فكر تاسيس آن باشيد.

ثبت شرکت در روسیه جهت اقامت، هزينه سنگينی داشته و شما جهت اقامت ميتوانيد بدون تاسيس شركت هم اقدام نماييد.

 

 

 

مراحل ثبت شركت با مسوليت محدود

 1. مشاوره با كارشناس حقوقي و حسابدار راه روسیه RussWay جهت تعيين و انتخاب بهترين سيستم مالياتي و انتخاب كد هاي مربوط به حوزه فعاليت تجاري شركت
 2. انتخاب نام مناسب براي شركت، نام شركت به هر زباني و هر چند سيلابي ميتواند باشد و حتي نام هاي تكراري
 3. حضور مدير عامل منتخب و كارشناس حقوقي ما در دفترخانه ( ناتاريوس )
 4. حضور مترجم رسمي در دفترخانه ( مترجم داراي مدرك مترجمي از طرف ما معرفي ميشود )
 5. تنظيم مدارك و ارايه به اداره ماليات و اداره ثبت توسط كارشناس ما
 6. مدارك شركت و اساسنامه بعد از يك هفته آماده می شود
 7. سفارش مهر جهت شركت ( به دو زبان روسي و انگليسي توسط همکاران ما انجام می شود )
 8. حضور مجدد مدير عامل در بانک جهت افتتاح حساب و معرفي امضا ( به همراه كارشناس حقوقي ما )

مدارك لازم جهت ثبت شركت با مسوليت محدود

 1. ترجمه پاسپورت مدير عامل ( در صورتي كه مدير عامل ايراني باشد )
 2. ترجمه پاسپورت سهامداران
 3. ويزا و رجستر ( پيشنهاد ميشود با ويزاي تجاري جهت ثبت شركت به روسيه بيايد )

 

 مراحل انجام کار در خصوص ثبت شرکت در روسیه :

 

 

 

نمونه جواز کار قدیمی

نمونه جواز کار جدید

 

جواز کار معمولی – ویزای کار یک ساله

حدود ۳ ماه زمان می‌برد.

باید ماهی ۱۲۰ دلار حق بیمه به دولت پرداخت شود.

بر اساس این نوع جواز کار، ویزای کار یکساله داده می‌شود که با آن می‌توانید یک سال تمام در این کشور بمانید. ویزا مولتی است و می‌تواند در رفت و آمد باشید. این نوع ویزا قابلیت تمدید به نیاز به خروج از روسیه را دارد.

یعنی اگر بعد از ۹ ماه از دریافت جواز کار، به تمدید آن اقدام کنید، جواز کار و ویزا بدون این که مجبور باشید روسیه را ترک کنید، تمدید می‌شود و به این طریق می‌تواند سال های سال در روسیه بمانید. مادامی که حق بیمه را پرداخت کنید.

افراد همراه (همسر و فرزندان) هم می‌توانند «ویزای همراه» بگیرند، بدون این که مجبور باشند حق بیمه پرداخت کنند. به عنوان مثال، پدر خانواده، شرکت ثبت می‌کند، برای خودش جواز کار و ویزای کار یکساله می‌گیرد و برای همسر و فرزندانش هم ویزای کار همراه یکساله. ماهی ۱۲۰ دلار هم حق بیمه پرداخت می‌کند.

این نوع ویزا، در شرایطی خاص به اقامت یا تابعیت منجر می‌شود.

 

ثبت شرکت در روسیه را به ما بسپارید، ما صفر تا صد کار را در کوتاهترین زمان برای شما انجام خواهیم داد.

 

 

هزينه ثبت شركت در روسیه

هزينه تاسيس شركت با مسوليت محدود با توجه به تبليغات زياد و غير واقعي با نرخ هاي متفاوتي ارائه ميشود و با يك قيمت پايين مشتري را به قول عاميانه زخمي ميكنند و در طي مراحل كاري هزينه هاي جانبي را اضافه مينمايند و بعضا يا گرانتر ميشود يا در نهايت اشتباهاتي در تنظيم مدارك و سيستم مالياتي رخ ميدهد.

متاسفانه در خيلي از پيج هاي اينستاگرام و شبكه هاي مجازي افراد غير متخصص و بدون تحصيلات در امر حقوق روسيه به تبليغات ميپردازند لطفا مراقب باشيد.

بابت تاسيس و ثبت يك شركت توسط گروه كارشناسان حقوقي روس کمپانی اقدامات زير انجام ميپذیرد و مدارک زير دريافت ميگردد و كل هزينه هاي مترجم و دفتر خانه و عوارض قابل پرداخت به ارگان هاي دولتي در قيمت نهایي ما گنجانده ميشود.

اقدامات و هزینه ها:

 • هزينه هاي محضر يا دفتر خانه ( ناتاريوس )
 • مترجم رسمي
 • تنظيم و آماده كردن كليه مدارك جهت ارايه به اداره ماليات و ثبت
 • سفارش مهر شركت ( يك عدد )
 • دعوتنامه تجاري يكماهه جهت سفر به روسيه در روز محضر و ترانسفر فرودگاهي
 • افتتاح حساب بانكي با حضور مدير عامل و سفارش كارت هاي اعتباري ويزا و مستر كارت در يک بانک روسی ( ازبر بانک پيشنهاد ميگردد )
 • استخدام مدير عامل موقت روس* ( در صورت نياز )
 • دريافت كارت “اسنيلس” كد بيمه شخصي از اداره بازنشستگي ( از جمله مدارک ضروری كه بعضا ناديده گرفته می شود )
 • اخذ كد مالياتي ” ای ان ان” ( داشتن اين كد الزامي است )
 • خريد آدرس حقوقي
 • انجام امور حسابداري دوره اول
 • ارايه مدارک شركت كه شامل : گواهي ثبت شركت كه حكم سند شركت را دارد و شعبه اداره ماليات و تاريخ ثبت و شماره ثبت ذكر شده، روزنامه رسمي شركت، اساسنامه شركت، اجاره نامه آدرس حقوقي شركت، صورتجلسه، تصميم جلسه هيت مديره و اگر شركت بيش از يك سهامدار داشته باشد سندي به نام معرفينامه اعضا و مهر شركت ميباشد.

هزينه كل خدمات فوق الذكر به صورت نهائي و با سود شركت ما معادل ۱۸۵۰ دلار ميباشد.

توجه داشته باشيد طبق سخت گيري هاي اداره ماليات و نظارت به محل شركت لطفا در صورت تصميم به ثبت شركت يك دفتر كوچك و ارزان اجاره نماييد (ما ميتوانيم به شما در اين زمينه كمك كنيم ) و حتما با حسابدار قرارداد بسته شود، بدون حسابدار مشكلات حقوقي برای شرکت به وجود خواهد آمد.

*توضيح جهت انتخاب مدير عامل موقت روس

اگر مدير عامل ايراني نياز به اجازه كار يكساله و اقامت يكساله كاري از شركت خود داشته باشد لذا نياز هست مدت حدود سه ماه مدير عامل موقت روس استخدام نمايد تا از طريق وي اجازه كار صادر شود و بعد تغيير مدير عامل از مدير موقت روس به مدير عامل ايراني دائمي انجام شود.

ولي اگر شخص ايراني كه قصد دارد مديرعامل شود بخواهد اجازه كار سه ساله با اقامت سه ساله براي خود دريافت كند نياز به استخدام مدير عامل روس نميباشد و اجازه كار را ما به صورت كاملا قانوني براي مدير عامل ايراني انجام ميدهيم فقط لازم به ذكر است با داشتن جواز كار سه ساله حقوق ماهيانه مدير عامل بايد ١٦٧٠٠٠ روبل قيد شود و هر ماه از حساب شركت به حساب شخصي ايشان واريز شود و بابت آن ١٣% بايد ماليات پرداخت شود ( داشتن اين نوع جواز كار به شما كمك ميكند به راحتي اقامت دائمي روسيه را دريافت كنيد ) اين نوع ويزاها و جواز كار در روسيه قابل تمديد هستند و ضمنا براي خانواده خود هم بدون پرداخت ماليات ميتوانيد اقدام نمایید.

 

سيستم مالياتي در روسيه

هنگام ثبت شركت بايد با توجه به نوع فعاليت شركت و گردش مالي با مشاوره با حسابدار و مشاور حقوقي سيستم مالياتي مناسب را انتخاب نماييد ، در هنگام ثبت شركت به طور اتوماتيك سيستم مالياتي قديمي براي شركت در نظر گرفته ميشود لذا در زمان ثبت شركت و مشاوره با ما در صورت نياز آن را تغيير دهيد چرا كه سيستم مالياتي در سال يكبار و آن هم در ماه اخر سال يعني دسامبر قابل تغيير می باشد.

انواع سيستم مالياتي

سيستم مالياتي آسان ٦٪

با انتخاب اين سيستم مالياتي شما بايد ٦٪ از در آمد را ماليات بدهيد و مسلما هزينه حسابداري كمتر هست ( در بخش حسابداري توضيح داده شده ) و هر سه ماه يكبار بايد اظهارنامه توسط حسابدار شما به اداره ماليات ارايه شود.
توجه كنيد كه اگر صادرات داشته باشيد با وجود اين سيستم مالياتي ارزش افزوده كه به روسي و كلمه اختصار ” إن دِ إِس” نام دارد پس داده نميشود.
با وجود اين نوع سيستم مالياتي شما حق نمايندگي و شعبه نخواهيد داشت.

سيستم مالياتي آسان ١٥٪

عينا عين ٦٪ ميباشد و با اين تفاوت كه بابت ماليات بايد ١٥% از سود پرداخت شود.

سيستم مالياتي قديمي يا عمومي

اين نوع سيستم را شركت هايي انتخاب ميكنند كه اولا گردش مالي بيش از ٦٠ ميليون داشته باشند و نيز صادرات دارند و نياز به گرفتن ارزش افزوده هستند و اگر شركت متضرر شده باشد ميتواند از پرداخت ماليات معاف شود ( البته با وجود حسابدار خوب) اگر اين سيستم را انتخاب ميكنيد حتما يك حسابدار خوب هم انتخاب نماييد چرا كه سيستم حسابداري پيچيده تري دارد ( در بخش حسابداري با هزينه اشنا شويد) حسابدار شما علاوه بر اظهار نامه دوره سه ماهه بايد اظهار نامه ارزش افزوده هم تنظيم و تسليم كند و بابت مالیات ۲۰% از سود.

دقت داشته باشيد ارزش افزوده كه بعد از صادرات عودت داده ميشود براي هر كالايي متفاوت هست مثلا براي غلات ١٠٪ ميباشد و تصور نكنيد كه خيلي سريع به حساب شما واريز ميشود ( در روسيه هيچ كاري زود تند سريع انجام نميشود 😜)معمولا بين سه تا شش ماه طول ميكشد و مسلما اين هم به هنر حسابدار شما بستگي دارد.

 

 

 

 

– لینک ویزای روسیه

– لینک اقامت روسیه

– لینک سرمایه گذاری در روسیه

– لینک خرید و اجاره ملک 

 

 

 

 

 

error: