انتخاب صفحه

” راه روسیه ” قصد دارد شما را با معروفترین موزه ها و گالری های شهر مسکو آشنا کند. 

آدرس وب سایت محل های بازدید در انتهای هر نوشته برای شما به اشتراک گذاشته شده است.

The Moscow Kremlin

فرصت دیدن قلب مسکو ( کرملین ) نماد دولت روسیه، یکی از بزرگترین مجموعه های معماری در جهان از آثار غیر معمول و آثار هنری را از دست ندهید. موزه کرملین در تپه Borovitskyy بالای رودخانه Moskva واقع شده است، بنابراین شما قادر خواهید بود تا یک منظره دیدنی از مرکز شهر را ملاحضه نمایید. اتاق های با زرق و برق و صندوق های الماس، خانه های گنجی  واقعی که در آن شما می توانید روسای جمهور باستان روسیه، لباس های مراسم تزار، لباس های کلیسای سلسله مراتبی، بازوها، طلا و نقره توسط روسای اروپایی و اروپایی را ببینید. کرملین محل اقامت رسمی رئیس جمهور روسیه است و همچنان یک نشانه سیاسی زرق و برق دار است. یونسکو مجموعه ای از کرملین مسکو را در لیست میراث جهانی گنجانده است.

Site: http://www.kreml.ru

 

 

 

The State Historical Museum

ایوان زابلین، الکسیا اووروف و چندین اسلاو دیگر، در سال 1872، موزه تاریخی ایالتی را تاسیس کردند تا تاریخ روسیه و خودآگاهی ملی را ارتقا دهند. این موزه در طول تاریخ قرن بیستم، بیش از 4.5 میلیون عنصر ارزشمند و بیش از 12 میلیون صفحه از آرشیوهای مستند را جمع آوری کرده است. نمایشگاه های آن از آثار قبیله های دوران قبل از میلاد که در قلمرو روسیه امروزه زندگی می کردند، که توسط اعضای سلسله رومانوف به دست آمده اند ایجاد شده است. ساختمان تاریخی این موزه که در طول زمان بازسازی شده است، در میدان سرخ واقع شده است.

Site: http://www.shm.ru

The State Tretyakov Gallery

این گالری دارای جایگاه ویژه ای در میان موزه هنرهای ملی جهان است. مجموعه ای منحصر به فرد هنر روسی که بیش از 150000 شاهکار هنری را در طول قرن ها توسط هنرمندان مشهور روسی در خود جای داده است، جمع آوری این مجموعه با ارزش با تلاش ( پائول تریتاکو ) ساخته شده است. ساختمان تاریخی گالری در Lavrushinski Lane هنر روسیه را از 11 تا اواخر قرن بیستم ارائه می دهد. گالری تریتیاکوفمجموعه ای عالی از هنر روسیه قرن بیستم میباشد، در این گالری نمایشگاه های موقت برپا میشود.

Site: http://www.tretyakovgallery.ru

The Pushkin State Museum of Fine Arts

موزه پوشکین یکی از بزرگترین موزه های اروپایی هنرهای زیبا است. یکی از مجموعه های قابل توجهی از هنرهای زیبا در روسیه که شامل آثار هنری از زمان های قدیم تا به امروز است. بازدیدکنندگان میتوانند نقاشیهای عالی هنرمندان معروف جهان را مشاهده کنند: Rembrandt، Botticelli، Canaletto، Tiepolo، همراه با مجموعهای قابل توجهی از امپرسیونیستها، پستهای تجسمی، مدرنیستها: Monet، Cezanne، Van Gogh، Picasso و دیگران. علاوه بر این، موزه دارای گالری های خصوصی است که بسیاری از آنها سال ها برای مردم قابل دسترس نبودند.

Site: http://www.arts-museum.ru

 

 

 

Moscow Museum of Modern Art

موزه هنرهای مدرن مسکو در قرن بیست و یکم متمرکز است. مجسمه ساز معروف روسی، زوراب تسراتلی، آن را تاسیس کرده است. این موزه در چهار ساختمان تاریخی واقع در خیابان پتروفکا، بلوار گوگولفسکی، خط ارملائوفسکی و بلوار تروسکی قرار دارد. مجموعه موزه نشان دهنده توسعه آوانگارد است. بزرگترین بخش این مجموعه شامل شاهکارهای هنرمندان روسی است، اما شما همچنین می توانید کارهای آنری روسو، جوآن میرو، پابلو پیکاسو و بسیاری دیگر را در آن کشف نمایید.

Site: http://www.mmoma.ru  

 

 

 

The Moscow Planetarium

Planetarium مسکو برای اولین بار در سال 1929 افتتاح شد. سپس در سال 2011 یکبار بازسازی گردید. اکنون مجتمع چند منظوره است که منابع علمی و آموزشی را شامل می شود از قبیل: موزه تعاملی «لوناریم»، موزه اروانیا، سالن ستاره بزرگ، پارک آسمان، مرکز تفریحی خانواده  که بر گروه های سنی مختلف ایجاد گردیده است. Planetarium مسکو یکی از بزرگترین مراکز سیاره شناسی در زمین است.

Site: http://www.planetarium-moscow.ru

  

 

لینک مرتبط : 

– جاذبه های دیدنی مسکو

– جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ 

– ویزای روسیه 

error: